Dinçer Güngörür ve Demet Kaya Güngörür ’’Dıştan İçe - İçten Dışa’’ Heykel Sergisi

Dinçer Güngörür ve Demet Kaya Güngörür ‘den ’’Dıştan İçe - İçten Dışa’’ Heykel Sergisi Derinlikler Sanat Merkezi’nde…

davetiye3

Dinçer Güngörür ve Demet Kaya Güngörür ‘ün ’’Dıştan İçe - İçten Dışa’’ ismini verdikleri Heykel Sergisi 22 Eylül – 8 Ekim 2011 tarihleri arasında Derinlikler Sanat Merkezi’nde sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

Sanatçılar serginin temasını şöyle açıklıyorlar; Heykel çözümlemelerimizdeki malzeme seçimimiz olan taş bizi ‘dıştan içe ‘ bir yolculuğa zorunlu kılmaktadır. Bir mermer kütlesi yontulmaya başlanmadan önce içerisinde sonsuz olasılıklar barındırır. Bu mermer kütlesi işlendikçe süreç tersine dönmeye başlar. Ulaşılan sonuç sanatçıyı da şekillendiren toplumsal aidiyetinin, duygu ve birikimlerinin toplamıdır. Yani sonunda var dığı yer dünyayı anlamdırdığı içsel kimliğidir. Bu da ‘içten dışa’ kişisel yolculuğudur.

Dinçer Güngörür, 1977 yılında Adana’da doğdu. Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nden 2001 yılında mezun oldu. Çalışmalarını İstanbul’daki atölyesinde sürdürmektedir.

Demet Kaya Güngörür, 1978 yılında İstanbul’da doğdu. 2007 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. Çalışmalarını İstanbuldaki atölyesinde sürdürmektedir.

Etiketler:

Kategori:Sergi

Yorum Yapın